MTM, 1997 yılında, TUBİTAK MAM Teknopark alanı içinde Türkiye´nin ilk hologram üreticisi olarak kurulmuş ve Türkiye´nin ilk IHMA (Uluslararası Hologram Üreticisi Kuruluşu) üyesi olarak, Türkiye´de sektörün nabzını tutan, öncü, teknolojik ve tecrübe olarak rakibi olmayan ve sürekli ilklere imza atan tek kuruluştur.

2003 yılında, GOSB Teknopark alanı içerisinde, yüksek güvenlikli tasarlanmış kendi binasında faaliyet gösteren MTM, Türkiye´de sadece kendisinin sahip olduğu "Laser ile Holografik Master Kalıp Üretme Teknolojisini", tamamen Türk Mühendislerinin çabaları ile geliştiren, dünya çapında bu teknolojiye sahip 3 firmadan biri olarak geniş hizmet ağı ile çalışmalarına devam etmektedir.

ISO 9001 Sertifikasına sahip olan MTM, 2006 yılında, bir Avrupa Birliği Organizasyonu olan INTERGRAF´dan CWA Yüksek Güvenlikli Baskı Tesisi ve Hologram Üreticisi sertifikalarını almış ve halen dünya üzerinde bu iki sertifikasyona aynı anda sahip tek şirket olmuştur.

Yüksek güvenlikli üretimin tüm aşamalarında, ileri teknolojiyi, gizliliği ve güvenliği ön planda tutan MTM, bugün, "Milli Gizli Güvenlik Sertifikasıyla" ödüllendirilmiş olup, anahtar teslim giriş kontrol (araç-personel) sistemleri, güvenlikli etiket, akıllı güvenlik çözümleri ve entegre takip sistemlerini geliştiren ve bütün bu çalışmaları tek çatı altında sunabilen Türkiye´deki tek lider üretim ve proje şirketidir.

- MTM proje gurubu, GÜVENLİK esaslı tüm projeler ile ilgili anahtar teslim sistemler kurmaktadır.

- MTM bünyesinde çeşitli konularda uzmanlaşmış olan takım arkadaşlarımız, gerek sistem analizi, gerekse proje bileşenlerinin sağlanması ve hedeflenen sonuçlara ulaşılması amacına yönelik farklı çözümler yaratılması konusunda deneyimlidir.

- MTM tarafından üretilen çözümün müşterinin sistemine entegrasyonu proje grubumuz tarafından sağlanmakta, test ve eğitim süreçlerinin tamamlanması ile sistemin verimlilik ölçümleri raporlanarak, proje sonuçlandırılmaktadır.

Gerçekleştirilmiş olan projelerden bazıları;

- Elektronik ve kartlı geçiş kontrol sistemleri,
- Fiziki güvenlik sistemleri kullanımı ile alan güvenlik uygulamaları,
- Toplu data depolanması, kategorilere ayrıştırılması ve bilginin verimli kullanımı için entegre çözümlerin sunulması,
- Bilgi güvenliği: Yerel ağ güvenliği (dışarıdan gelebilecek internet saldırıları ile ilgili test, analiz ve çözümler) IT güvenlik incelemesi, raporlanması ve çözümü.